• ABB DS202C-M-C10-A30 DS202C M C10 A30  - RCBO Product Image
  • Abb DS202C-M-C10-A30 Barcode
DS202C-M-C10-A30
Let Us Find It
Current response time:
16 Minutes 36 Seconds
  • Description: DS202C M C10 A30 - RCBO
  • Product ID: 2CSR272140R1104
  • Extended Product Type: 2CSR272140R1104
  • Number of Poles: 2
  • Rated Current (I<sub>n</sub>): 10 A
  • Power Loss: 4.1 W
  • Tripping Characteristic: C
  • Type of Residual Current: A type
  • Number of Protected Poles: 2
  • Rated Residual Current: 30 mA
  • EAN: 8012542118954
  • Minimum Order Quantity: 1 piece
  • Customs Tariff Number: 85363010
  • Package Level 1 EAN: 8012542118961
  • Package Level 1 Units: 5 piece
  • Rated Short-Circuit Capacity (I<sub>cn</sub>): (230 / 400 V AC) 10 kA