• ABB OT100F4C OT100F4C CHANGE-OVER SWITCH Product Image
  • Abb OT100F4C Barcode
OT100F4C
Let Us Find It
Current response time:
17 Minutes 55 Seconds
  • Description: OT100F4C CHANGE-OVER SWITCH
  • Product ID: 1SCA105019R1001
  • Extended Product Type: 1SCA105019R1001
  • Product Net Weight: 1.2 kg
  • Product Net Width: 193 mm
  • Product Net Height: 100 mm
  • Product Net Depth: 86 mm
  • Product Main Type: OT100_C
  • Product Name: CHANGE-OVER SWITCH
  • Rated Impulse Withstand Voltage (U<sub>imp</sub>): 8 kV
  • Rated Insulation Voltage (U<sub>i</sub>): 750 V
  • Number of Poles: 4
  • Power Loss: 4 W
  • Order Multiple: 1 piece
  • Cable Cross-Section: 10…70 mm²
  • Switches Operating Mechanism: Mechanism Between the Poles
  • Position of Line Terminals: Top In - Bottom Out
  • EAN: 6417019391502
  • Minimum Order Quantity: 1 piece
  • Customs Tariff Number: 85365080
  • Package Level 1 Units: 1 piece
  • Package Level 1 Width: 102 mm
  • Package Level 1 Height: 103 mm
  • Package Level 1 Length: 205 mm